2 Ağustos 2008 Cumartesi

Yine hayli aradan sonra merhaba,
Kabul etmeliyim ki ben sık sık yazacak yetenekte değilim..her ara verişimde kendime mazeretler arıyor, bi şekilde bişeyler buluyorum.
Ama meram eden, yazacak olan oturur, gece mece demez yazar..
Mazeretlerimden biri sizle paylaşmak istediğim bir resmimin olmaması..
Bir de son günlerde tatlı keyifli işlerimiz vardı, hani bahsederim burada benim en yakın biricik arkadaşım var.. (özgür ona Pamuk hn.der ya yumuşacık beyazcık olduğundan) benim biricik eski müdürümün eşi.. işte onların biricik kızları, biricik damatlarıyla evleniyor ve ben tatlı heyecana ve sevince ortak oldum, son günlerde onların hazırlıklarına manen destek olmak adına hemen hemen her an yanlarında oldum..
Keyifli alışverişler, zaten gerçek sanatçı olan çiftin (ikiside senfoni orkestrası sanatçısı) yaratıcı fikirleri ile ortaya çıkan eşyalar.. ev için düşünülen güzellikler..
Sonuç olarak çok keyifliydi..
Şimdi ağustos ayı ortasında Ankara’da düğünleri var O heyecanımız kaldı..
Ondan önce Ağustos başında Özgür ruhlu kocamın atalarının memleketi Avanosta Uygar’ın (Özgürün kuzeninin oğlu) düğünü var ki O Uygar müthiş bir delikanlı, ara ara Onun çocukluğu ile ilgili hikayelerim olmalı.. neşeli anılarım var onla ilgili.. O düğüne katılacağım ve hayatımda ilk kez bir köye gidecek, köy düğünü göreceğim. Gerçek Anadolu adetleriyle tanışacağım sanıyorum.. O konu ile ilgili de heyecanlanıyorum. Yalnız gideceğim doğal olarak, daha önce sözetmiştim sanırım,bizim Çıtır kızımız kedimiz geldikten sonra birlikte biryere gidemiyoruz.. Ben Avanosa, Özgür’de kızımızla İstanbula geçecek (bir geceliğine kedimizin yanına halası davet edilecek Ankara’da Ece’mizi evlendirdikten sonra Blogcu arşivindeki http://geckalmadimki.blogcu.com/dunur_4394260l sözünü ettiğim ve dünürüne duyduğu sevgiyi kıskandığım eski dostlarımızın gelinlerinin oğullarıyla evleneceği güne yani onların düğününe yetişeceğim İstanbul’a (pardon Istanbul’a-bizimkiler de İ kullanmazlardı). Bu kadar düğüne hiç alışık değildim aslında ama böyle arka arkaya geldi..
Burada birkaç günüm kaldı,
Aslında aklımın bir ucu da saklanbacımın
http://burdasaklaniyorum.blogspot.com/2008/07/allahn-emri konulu yazısında bahsettikleriyle ilgili, heyecan yapıyor uzaklardan sadece iyi enerji göndermeye çalışıyorum ama galiba kapsama alanında değiller Aslında yazayım diye düşündüğüm yine Özgür ruhlu kocamla ilgili, O’nun hayata bakışını tam ifade eden bir anımızı anlatırken geçenlerde, komikti, yazayımda hep birlikte gülümseyelim diye” aaa ben bunu sayfama yazmalıyım” demiştim de neydi, hangi anıydı . yine unuttum yaa.. üfff son günlerde hafıza güçlendirici ilaca ihtiyaç duyup aldım eczaneden ama yutmayı unutuyorum..

Neyse aklıma gelince yazarım O’nla ilgili komik anı çoook.. geçtiğimiz hafta evliliğimizin 31, yılını idrak ettik, niceee anı birikti, unutmasam yaz yaz bitmez..

Resim diyorum ya sevgili dostlarım.. söylediğim gibi başka meşguliyetlerim nedeniyle resim yapamadım, başladığım bir resim de öööyle duruyor..
Ama şu resmi galiba göstermemiştim size 2-3 ay önce yaptığım..İyi kötü ne yapsam gösteriyorum size.. eski resimlere baktığımda müthiş hatalar görüyorum, www.geckalmadimki.blogcu.com arşivindeki bir çok resmin tuval bezini yoldum, kasnaklarını boş tuval bezleriyle kaplamak üzere..

Haydaaa hiçbir şey yazmadan sayfa dolmuş..
Haydi iyi geceler.. aklım ve dilim daha iyi şeyler söyleyebilirse gitmeden yazarım, yoksa düğünlerden sonra ilgili pasajlar gelir diye düşünüyorum..

Sevgiler, görüşmek üzere…